A digitális kor kihívásainak megfelelő, képzett munkaerőre van szüksége a vármegyének
Rugalmas, célirányos, a digitális kor elvárásainak megfelelő munkaerő lehet a térség gazdaságának egyik kulcsa dr. Salgó László szerint. Csongrád-Csanád vármegye főispánja a vegyipari és kozmetikai termékeket előállító Florin Zrt. telephelyén tartott sajtótájékoztatón arra is rámutatott, hogy radikálisan javultak a vármegye foglalkoztatottsági mutatói.
A Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal és a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett üzemlátogatásokkal megkezdődött az általános és középiskolás diákok elhelyezkedését segítő Pályaválasztási Napok. Szerda délelőtt a COVID elleni védekezésben kulcsszerepet vállaló Florin Zrt. gyártósorát látogatták meg a mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola diákjai a kormányhivatal és az iparkamara vezetésével közösen.
A gyárlátogatást megelőző sajtótájékoztatón dr. Salgó László elmondta, hogy 2010-hez viszonyítva mintegy 27 ezer fővel többen dolgoznak a vármegyében, jelenleg 190 ezer embernek van munkahelye a térségben. Csongrád-Csanádban több olyan vállalkozás is található, amely gyorsan és jól reagált a pandémia által okozott helyzetre.
„Ma leginkább olyan munkaerőre van szüksége a vármegyének, akik képzettek és megfelelnek a digitális kor kihívásainak: rugalmasak, célirányosak, és hatékonyan oldják meg a felmerülő problémákat” – mutatott rá a főispán.
Az eseményen dr. Kőkuti Attila, a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a diákoknak szervezett üzemlátogatások jó alkalmat teremtenek arra, hogy a tanulók megtapasztalják, hogyan működik egy vállalkozás, és milyen elvárásoknak kell megfelelniük a munkaerőpiacon.
Az elmúlt időszak egyik szegedi sikertörténete a Florin Zrt. fejlődése: a kozmetikai és vegyipari termékeket előállító vállalkozás a COVID időszakában jelentősen növelte gyártási kapacitását, az előállított fertőtlenítőszerekkel pedig oroszlánrészt vállalt a vírus elleni védekezésben.
„Nehéz időszakban vettem át a cég irányítását, az első gondolatom ekkor az volt, hogy modernizálni kell. Ehhez viszont tudásra van szükség. Emiatt is örülök annak, hogy diákok látogatták meg az üzemet: egy cég ugyanis akkor tud fejlődni, ha olyan kollégák csatlakoznak a csapathoz, akik képesek a tudásukkal előre vinni a vállalkozást” – mondta el a sajtótájékoztatón Barta Attila, a Florin Zrt. cégvezetője.
Az eseménysorozat csütörtöktől szombatig a Szent-Györgyi Albert Agórában megtartott Pályaválasztási Napokkal folytatódik.