Céglátogatások a Csongrád-Csanád megyei gazdaság-és foglalkoztatásfejlesztési együttműködési program (paktum) keretében
- augusztus 31-én a TOP-5.1.1-15-CS1-2016-00001 azonosítószámú „Csongrád-Csanád megyei gazdaság-és foglalkoztatásfejlesztési együttműködési program (paktum)” című projekt keretében üzemlátogatásra került sor Csongrádon a Horal Air Légtechnikai Kft. és Szegváron a Geofish Kft. telephelyén.
A Horal Air Légtechnikai Kft. fő profilja légtechnikai termékek, berendezések gyártása és értékesítése. Gyártóüzemükben 30 fő alkalmazottat foglalkoztatnak. A GEOFISH Kft. üzemében afrikai harcsa termelése és feldolgozása valósul meg, mely kapacitását tekintve évi 250-300 tonna afrikai harcsa feldolgozására alkalmas. 8 fő számára teremtettek vele új munkahelyet.
Munkavállalói oldalról az üzemlátogatáson 33 fő álláskereső számára nyílt lehetőség, hogy potenciális munkahelyként tekinthették meg az üzemi folyamatokat. Megismerhették a gyártási, technológiai jellemzőket, az alkalmazott minőségbiztosítási rendszert és az alkalmazott munkarendet is. Munkáltatói oldalról az esemény lehetőséget biztosított a cégeknek üzemük megismertetésére az álláskeresők számára. A Geofish Kft. betanított jellegű munkakörökben halpucolókat, feldolgozókat, a Horal Air Kft. szakmai végzettséggel rendelkező hegesztőket és lakatosokat keresett.
Az eseményen részt vett és köszöntőt mondott Gémes László, a Csongrád-Csanád Megyei Önkormányzat elnöke, Dr. Juhász Tünde kormánymegbízott és Budai László Foglalkoztatási Főosztályvezető a Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal részéről, Dr. Kőkuti Attila a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, továbbá Timár Zoltán a Horal Air Kft. és Bakó Dániel Geofish Kft. ügyvezetője. A köszöntőket követően közösen megtekintették a cégek üzemegységeit.
Gémes László köszöntőjében ismertette, hogy a Megyei Paktum projekt 2016. július 1-én kezdődött és a zárása 2022. december 31-ig meghosszabbításra került. A projekt időtartamának megnövelésével összhangban a projekt összköltsége is megemelésre került 500 millió forinttal, amely összegnek több, mint 77 %-a kifejezetten a célcsoport, tehát az álláskeresők támogatását szolgálja majd. A megyei paktumhoz köthető tevékenységek a járványhelyzet ellenére sem álltak le, a Megyei Önkormányzat a lehetőségekhez mérten a Kormányhivatallal együttműködve tovább folytatta a projekt megvalósítását, szakmai fórumokat tartott, biztosította a Paktum iroda működését, a pénzügyi és projektmenedzsment feladatok folyamatos ellátását, továbbá a befektetés-ösztönzési tevékenységet. Az Önkormányzat fontos feladatként említette, hogy túl azon, hogy segítik a befektetőket, akik Csongrád-Csanád megyében szeretnének beruházni, megpróbálják a mindennapi életben helyt álló és sikeresen működő vállalkozásokat közelebb hozni a projekt célcsoportjaihoz, amihez kiváló alkalom a jelen esemény is. A cégek példája is jól szemlélteti, hogy a sikeres kisvállalkozások, milyen potenciált jelentenek Csongrád-Csanád megye gazdasága számára.
Kiemelte, hogy a jelenlegi esemény célja, hogy megteremtse az összhangot és a kapcsolatot a munkaerő keresleti és kínálati oldala közt. Emellett lehetőséget szeretnének biztosítani a hátrányos helyzetű álláskeresők számára, hogy közvetlen, szűk környezetük mellett megismerhessék a térségükben működő cégek, vállalkozások által kínált lehetőségeket. Ennek leghatékonyabb és legmotiválóbb módja pedig a személyes tapasztalatszerzés. Ezáltal olyan munkáltatók életébe is betekintést enged a potenciális munkavállalók számára, amelyek működése esetleg nem volt ismert. A céglátogatások az iskolarendszerű szakképzésben már bevált mintára kerülnek megszervezésre, felhasználva azon cégek tapasztalatait, akik évek óta részt vesznek hasonló programokban.
Zárásként megköszönte a Kormányhivatalnak, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamarának, a térségben működő vállalkozásoknak, a települési önkormányzatoknak, hogy segítik a Paktum projektek hatékony megvalósítását, hiszen a Megyei Paktum ezen jól működő kooperációknak köszönhetően a vállalt tervszámokat tekintve előrébb tart, mint azt a projekt kezdésekor ütemezték.
A projekt keretében hasonló céglátogatásokra korábban már sor került Makón a Duna Döner Kft. és Givaudan Kft., Mórahalmon a Pacapime Kft., Kisteleken a Nemeskert Kft., Röszkén a PaprikaMolnár Kft. és Mindszenten a Metalucon Kft. üzemeiben is.