Így készülj fel egy állásbörzére, ha ki akarsz tűnni
Egy állásbörze jóval több, mint toborzási lehetőség. Egy olyan alkalom, amikor a cégnek egyszerre kell bemutatnia a szakmai kínálatát és az emberi oldalát. Hiszen a résztvevők nemcsak állást keresnek, hanem benyomást szereznek arról is, milyen lehet a mindennapi munka a vállalatnál. Éppen ezért a felkészülés nem merülhet ki néhány szórólap nyomtatásában és egy asztal lefoglalásában.
A stand megjelenése és az apró kedvességek együtt adják azt az első benyomást, amely meghatározza, mennyire fognak emlékezni a cégre. Az egységes arculat, az átlátható elrendezés és a praktikus anyagok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a látogatók szívesen álljanak meg. Itt lép be a branding szerepe is, ha a kiadványok, dekorációk és ajándéktárgyak mind a vállalat arculatát tükrözik, az üzenet sokkal erősebben rögzül.
Amikor ezeket az ajándékokat és a szóróanyagokat rendeljük, a papírtáska nyomtatás is kerüljön fel a teendő listára. A papírtáska logózás a Balog Címke tapasztalata szerint nemcsak praktikus, hanem diszkrét marketingeszköz is, hiszen a logóval ellátott táska a börze után is emlékezteti a résztvevőt a cégre.
Készítsük fel a csapatot!
A vizuális elemek mellett legalább ennyire számít a standnál jelenlévő kollégák felkészültsége is. A HR-eseknek és a munkatársaknak tudniuk kell válaszolni a legkülönfélébb kérdésekre, legyen szó a cég kultúrájáról, fejlődési lehetőségekről vagy a konkrét nyitott pozíciókról. Egy őszinte, közvetlen beszélgetés többet érhet, mint egy gondosan megfogalmazott brosúra.
Legyünk naprakészek!
Érdemes modern megoldásokkal is megkönnyíteni a jelentkezést. QR-kódos linkek, tableten kitölthető adatlapok vagy mobilos jelentkezési felületek nemcsak gyorsabbá teszik a folyamatot, hanem a céget is innovatívnak mutatják. Ez különösen fontos a fiatalabb generációknál, akik értékelik a digitalizált, kényelmes lehetőségeket.
Legyenek hasznos és interaktív tartalmak a standnál!
A stand ne csak állásajánlatokat kínáljon, hanem adjon valami pluszt is az érdeklődőknek. Rövid útmutatók pályakezdőknek, CV-tanácsadás vagy szakmai kvízek mind azt üzenik, hogy a vállalat támogatja a karrierépítést. Ugyanakkor egy nyereményjáték, kvíz vagy ügyességi feladat nemcsak szórakoztat, hanem beszélgetést indít, és megteremti a lehetőséget a személyes kapcsolódásra.
Mi lesz a rendezvény másnapján?
Az állásbörze nem ér véget a rendezvény zárásával. A HR-eseknek érdemes listát vezetni az érdeklődőkről, majd személyre szabott e-mailben felvenni velük a kapcsolatot. Egy rövid üzenet, amelyben megköszönjük a találkozást, és felhívjuk a figyelmet a nyitott pozíciókra, hitelesebb és hatékonyabb, mint egy általános hírlevél.
Forrás: hrportal.hu